Niedziela

7.00,  9.00, 10.00,  11.30,  18.00.

Dni powszednie

6.30, 9.00, 18.00.

Adres:
Gliwicka 4
57-220 Ziębice
tel. 74 819 12 49

e-mail: bazylika.mniejsza@o2.pl

Numer konta:

1 lipca 2017

75 ton żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Ziębice

Od początku marca Ziębickie Koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta we współpracy z Bankiem Żywności we Wrocławiu prowadziło akcję dystrybucji artykułów spożywczych do najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Ziębice w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2016.

Akcja zakończona została 14 czerwca, a w ramach akcji każdy zakwalifikowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej mieszkaniec naszej Gminy mógł otrzymać ponad 50 kg artykułów spożywczych w tym: makaron jajeczny (5 kg), ryż biały (5 kg), herbatniki (2 kg), mleko UHT (9 l), ser podpuszczkowy dojrzewający (2,4 kg), groszek z marchewką (3,20 kg), fasola biała (3,20 kg), koncentrat pomidorowy (1,28 kg, powidła śliwkowe (1,20 kg)), gulasz wieprzowy z warzywami (4,25 kg), filet z makreli w oleju (1,36 kg), szynka drobiowa (2,70 kg), szynka wieprzowa (0,3 kg), pasztet wieprzowy (0,16 kg) oraz cukier biały (4 kg).

W ramach akcji Ziębickie Koło Pomocy im. Św. Brata Alberta wydało ponad 75,5 ton żywności dla 657 rodzin, co stanowi ponad 1600 osób. W sumie do Gminy Ziębice trafiła żywność o wartości prawie 350 000 zł. Można powiedzieć, że była to największa pomoc żywnościowa dla mieszkańców w historii Gminy Ziębice.

Podkreślić należy zaangażowanie wielu mieszkańców Gminy Ziębice zarówno przy rozładunku żywności, jak także przy jej wydawaniu. Szczególnie proces wydawania artykułów żywnościowych wymagał zdyscyplinowania i poświęcenia, ponieważ przez ponad 3 miesiące w każdy wtorek i czwartek niezbędna była obecność wyznaczonych osób w magazynie żywnościowym. Była to bardzo ciężka praca, ponieważ dziennie wydawanych było ponad 100 paczek.

Prezesem Koła jest ks. proboszcz parafii pw. św. Jerzego w Ziębicach – Bogusław Konopka, osobą odpowiedzialną za realizację programu jest Andrzej Regner. Szczególne podziękowania należą się jednak Lucynie Hameli odpowiedzialnej za dystrybucję żywności w ramach programu. Dzięki jej zaangażowaniu i bezinteresownej wielogodzinnej pracy udało się sprawnie wydać tak dużą ilość artykułów żywnościowych. Oprócz niej w dystrybucji pomagali: Krzysztof Hamela, Grażyna Skibińska, Stanisław Skibiński, Iwona Siwek, Helena Emerling, Halina Wapniewska, Grażyna Moczarna, Małgorzata Koprowska, Zdzisława Siwik, Jadwiga Kotlik, Danuta Bednarska, Elżbieta Chrzanowska, Maria Dąbrowska, Krystyna Matunin, Monika Polak, Andrzej Polak, Adam Tatarski, Elżbieta Chorążak, Henryk Stolarek, Ewa Bąk, Maria Adamowska, Anna Nachyła, ks. proboszcz Bogusław Konopka i Andrzej Regner.

Wielkie podziękowania za realizację programu należą się także Justynie Smalec – kierownikowi MGOPS w Ziębicach oraz Elżbiecie Dużyńskiej, a także pracownikom socjalnym, bez pomocy których nie byłoby możliwości przeprowadzenia akcji na terenie naszej gminy, oraz Państwu Firgang.

Andrzej Regner – wiceprezes Koła Ziębickiego

© 2018 Bazylika Mniejsza pw. św. Jerzego
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
29 0.12610006332397