Niedziela

8.00,  10.00,  11.30,  18.00

Dni powszednie

6.30, 18.00

Święta zniesione

6.30, 9.00, 18.00

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00 - 17.30

KRS 0000792487

Adres:
Gliwicka 4
57-220 Ziębice
tel. 74 819 12 49

e-mail: bazylika.mniejsza@o2.pl

Numer konta:
49 1090 2385 0000 0006 0600 0119

4 lipca 2021

ZIĘBICKIE KOŁO TOWARZYSTWA POMOCY IM. ŚW. BRATA ALBERTA Z KOLEJNYM DOFINANSOWANIEM OK. 200 000 ZŁOTYCH W PROGRAMIE DLA NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH MIESZKAŃCÓW GMINY ZIĘBICE

W styczniu 2021r. Ziębickie Koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta działające przy Parafii Św. Jerzego w Ziębicach po podpisaniu umowy z Bankiem Żywności we Wrocławiu rozpoczęło akcję dystrybucji artykułów spożywczych do najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Ziębice w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2020. Akcja zakończona została pod koniec kwietnia 2021r. Każdy zakwalifikowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej mieszkaniec naszej Gminy mógł otrzymać prawie 50 kg artykułów spożywczych w tym: makaron jajecznyburaczki wiórkifasolka po bretońsku, olej rzepakowy, ryż białyherbatniki maślanemleko UHTser żółty podpuszczkowy dojrzewającygroszek z marchewkąolej rzepakowykoncentrat pomidorowypowidła śliwkowefilet z makreli w olejuszynkę drobiowąszynkę wieprzową mielonapasztet drobiowycukier biały, płatki owsiane miód nektarowy. W ramach akcji Ziębickie Koło wydało prawie 40

ton żywności dla 420 rodzin, tj. 897 mieszkańców. W sumie do Gminy Ziębice trafiła żywności o wartości ok. 200 000 zł.

Podczas rozładunku żywności Koło Ziębickie wspomagała po raz kolejny po podpisaniu umowy o wolonatriat młodzież Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach. W związku z tym szczególne podziękowania za pomoc należą się również Pani Joannie Smętkiewicz – dyrektor ZSP w Ziębicach, nauczycielom, a przede wszystkim uczniom „Ceglaka”

Należy podkreślić, że sam proces wydawania artykułów żywnościowych trwał w sumie 9 dni, po co najmniej 2,5 godziny dziennie, t.j. ok. 25 godzin. Wymagał on zdyscyplinowania oraz poświęcenia, ponieważ przez ponad 2 miesiące w każdą środę niezbędna była obecność co najmniej 9 osób w magazynie żywnościowym, aby wydać dziennie żywność dla ponad 100 rodzin. Wśród najbardziej zaangażowanych w procesie rozładunku i wydawania żywności należy wymienić następujących mieszkańców Ziębic:

1. Panią Marię Gąsior

2. Panią Danutę Skrzypiec

3. Panią Grażynę Skibińską

4. Panią Dorotę Wańczyk
5. Panią Halinę Wapniewską

6. Panią Helenę Emerling
7. Panią Halinę Sawicką
8. Panią Eleonorę Tatarską

9. Panią Marię Klimowicz

10.Panią Grażynę Moczarną

11.Panią Danutę Kudryńską

12.Panią Boguslawę Załoba

13.Panią Marię Dąbrowską

14.Panią Zofię Walerian
15.Panią Grażynę Pelc
16.Panią Zdzisławę Siwik
17.Ks. Bogusława Konopkę
18.Pana Mariusza Szczepanowskiego

19.Ks. Stanisława Wróblewskiego

20.Pana Andrzeja Gąsiora

21.Pana Jerzego Koprowskiego

22.Pana Mariana Gębkę

23.Pana Andrzeja Regnera

Wielkie podziękowania za pomoc w realizacji programu należą się także Pani Kamili Cisakowskiej - Brożek – kierownikowi MGOPS w Ziębicach oraz wszystkim pracownikom socjalnym, w szczególności Pani Dorocie Gremplewicz, bez pracy których nie byłoby możliwości przeprowadzenia akcji na terenie naszej gminy. Dziękujemy także Panu Radosławowi Wolnemu - Komendantowi Straży Miejskiej oraz wszystkim funkcjonariuszom tej jednostki.

Dziękujemy także Państwu Firgang za bezpłatne użyczenie sprzętu niezbędnego przy rozładunku żywności.

W niezwykle długotrwałym i pracochłonnym procesie sprawozdawczości oraz rozliczenia Programu wspomagała Koło Pani Jolanta Janik.

Osobą odpowiedzialną za realizację programu i koordynatorem akcji na terenie Gminy Ziębice był Pan Andrzej Regner.

Prezesem Ziębickiego Koła jest ks. Bogusław Konopka – Proboszcz Parafii Św. Jerzego w Ziębicach.

Należy podkreślić, że w latach 2017-2021 Ziębickie Koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta pozyskało i przekazało mieszkańcom Gminy Ziębice ponad 270 ton żywności o wartości ponad 1 400 000 zł.

Dziękujemy wymienionym powyżej z imienia i nazwiska, jak również wszystkim pozostałym, którzy wspierali nas w miarę swoich możliwości czasowych w okresie od lutego do kwietnia i bez których nie moglibyśmy zrealizować Programu, a tym samym wesprzeć najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej Gminy.

Zarząd Ziębickiego Koła

© 2022 Bazylika Mniejsza pw. św. Jerzego
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
33 0.044081926345825