Niedziela

8.00,  10.00,  11.30,  18.00

Dni powszednie

6.30, 18.00

Święta zniesione

6.30, 9.00, 18.00

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00 - 17.30

KRS 0000792487

Adres:
Gliwicka 4
57-220 Ziębice
tel. 74 819 12 49

e-mail: bazylika.mniejsza@o2.pl

Numer konta:
49 1090 2385 0000 0006 0600 0119

7 listopada 2022

ZIĘBICKIE KOŁO TOWARZYSTWA POMOCY IM. ŚW. BRATA ALBERTA Z POMOCĄ DLA NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH MIESZKAŃCÓW GMINY ZIĘBICE

Ziębickie Koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta działające przy Parafii Św. Jerzego w Ziębicach po raz kolejny na początku 2022 przystąpiło po podpisania umowy z Bankiem Żywności we Wrocławiu na dystrybucję artykułów spożywczych do najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Ziębice w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2022. Żywność wydawana była w maju oraz październiku 2022r.

Każdy zakwalifikowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej mieszkaniec naszej Gminy mógł otrzymać prawie 30 kg artykułów spożywczych w tym: makaron jajeczny, olej rzepakowy, mleko UHT, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, filet z makreli w oleju, szynkę drobiową, szynkę wieprzową mielona, cukier biały.

W ramach akcji Ziębickie Koło wydało prawie 18 ton żywności dla 323 rodzin, tj. 666 mieszkańców. W sumie do Gminy Ziębice trafiła żywności o wartości prawie 100 000 zł.
Podczas rozładunku żywności Koło Ziębickie wspomagała po raz kolejny młodzież Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach. W związku z tym szczególne podziękowania za pomoc należą się również Pani Joannie Smętkiewicz – dyrektor ZSP w Ziębicach, nauczycielom, a przede wszystkim uczniom „Ceglaka”.

Należy podkreślić, że sam proces wydawania artykułów żywnościowych trwał w sumie 10 dni, po co najmniej 2,5 godziny dziennie, t.j. ok. 25 godzin. Wymagał on zdyscyplinowania oraz poświęcenia, ponieważ przez ponad 2 miesiące w każdą środę niezbędna była obecność co najmniej 9 osób w magazynie żywnościowym, aby wydać sprawnie żywność dla kilkudziesięciu

rodzin. Do najbardziej zaangażowanych w procesie rozładunku i wydawania żywności należeli następujący mieszkańcy Ziębic:
1. Pani Maria Gąsior
2. Pani Danuta Skrzypiec

3. Pani Grażyna Skibińska

4. Pani Dorota Wańczyk

5. Pani Helena Emerling

6. Pani Halina Sawicka

7. Pani Eleonora Tatarska

8. Pani Grażyna Moczarna

9. Pani Danuta Kudryńska

10. Pani Maria Dąbrowska

11. Pani Zofia Walerian

12. Pani Grażyna Pelc

13. Pani Zdzisława Siwik
14. Ks. Bogusław Konopka
15. Pan Adam Tatarski

16. Pan Mariusz Szczepanowski

17. Ks. Stanisław Wróblewski

18. Pan Andrzej Gąsior
19. Pan Jerzy Koprowski
20. Pan Andrzej Regner

Wielkie podziękowania za pomoc w realizacji programu należą się także Pani Kamili Cisakowskiej - Brożek – kierownikowi MGOPS w Ziębicach oraz wszystkim pracownikom socjalnym, w szczególności Pani Ewie Dolińskiej, bez zaangażowania których nie byłoby możliwości przeprowadzenia akcji na terenie naszej gminy. Dziękujemy także Panu Radosławowi Wolnemu – Komendantowi Straży Miejskiej oraz wszystkim funkcjonariuszom tej jednostki.

Dziękujemy także Państwu Firgang za bezpłatne użyczenie sprzętu niezbędnego przy rozładunku żywności.
W niezwykle długotrwałym i pracochłonnym procesie sprawozdawczości oraz rozliczenia Programu wspomagała Koło Pani Jolanta Janik.

Osobą odpowiedzialną za realizację programu i koordynatorem akcji na terenie Gminy Ziębice był Pan Andrzej Regner.
Prezesem Ziębickiego Koła jest ks. Bogusław Konopka – Proboszcz Parafii Św. Jerzego w Ziębicach.

Należy podkreślić, że w latach 2017-2022 Ziębickie Koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta pozyskało i przekazało mieszkańcom Gminy Ziębice prawie 300 ton żywności o wartości ponad 1 500 000 zł.

Dziękujemy

wymienionym powyżej z imienia i nazwiska, jak również wszystkim pozostałym,
którzy wspierali nas w miarę swoich możliwości czasowych i bez których nie moglibyśmy zrealizować Programu, a tym samym wesprzeć najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej Gminy.

/-/ Zarząd Ziębickiego Koła Towarzystwa Pomocy Im. Św. Brata Alberta

© 2023 Bazylika Mniejsza pw. św. Jerzego
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
32 0.047210931777954